Petrol Ofisi

Fuel Oil 6
Koyu renkte, az akışkan bir petrol ürünüdür. Alevlenme noktası minimum 66°C, kükürt oranı maksimum %4, viskozitesi maksimum 300 (SSF 50 °C)'dür.

Fuel Oil Light (%1 kükürtlü)

Fuel Oil Light (%1 kükürtlü) nedir?

Fuel oil light (%1 kükürtlü), kükürt atıklarının doğaya daha az zarar vermesi amacı ile üretilmeye başlanan doğa dostu bir yakıttır. İçeriğinde en fazla %1 oranında kükürt bulunan va akışkanlığı Fuel Oil No 6'ya göre daha fazla olan bir yakıt türüdür. Çok daha akışkan olduğu için kolay pompalanır, yanar ve tasarruf sağlar.

Kullanım Alanarı:

Fuel Oil Light(%1 kükürtlü), elektrik, ısı veya buhar ihtiyacı olan her türlü endüstriyel tesis, fabrika veya binalarda enerji kaynağı olarak kullanılabilir.
Fuel Oil Light(%1 kükürtlü), ticari müesseselere daha ekonomik çözümler sunmasının yanısıra, Fuel Oil No. 6'nın kullanılması yerel yönetimlerce yasaklanmış olan il veya bölgelerde, içerdiği düşük kükürt oranı nedeniyle çevreyle daha dost bir yakıt türü olarak kullanılabilmektedir.

Fuel Oil Light(%1 kükürtlü) kükürt giderme(desülfürizasyon) ünitesi gerektirir mi?
Halen Türkiye'de üretilen kalorifer yakıtı (Kalyak) veya Fuel Oil No. 6'ya göre, daha az kükürt içermesinden dolayı Fuel Oil Light(%1 kükürtlü)'nın yanmasından çıkan baca gazı emisyonları, yasal limitler içerisinde kalmaktadır. Bu özelliği sayesinde, ilk kuruluşta büyük maliyetler doğuran kükürt digerme(desülfürizasyon) ünitesine gerek kalmamakta ve ayrıca işletme sırasındaki maliyetlerde önemli tasarruflar sağlanmaktadır.

Fuel Oil Light (%1 kükürtlü) sistem modifikastonu gerektirir mi?
Bugün kalorifer yakıtı (Kalyak) veya Fuel Oil No. 6 kullanılan sistemler, teknik özelliklerine bağlı olarak, ya hiçbir değişikliğe gerek olmadan ya da bazı teknik modifikasyon işlemleri ile Fuel Oil Light (%1 kükürtlü)'yı rahatlıkla kullanabilir.
Bu konuda detaylı teknik bilgi için, sistem üretici firmalara başvurulması tavsiye edilir.

Kalorifer Yakıtı

Fuel Oil 6'ya göre daha ince ve kükürt değeri bakımından daha düşük olan özel bir yakıttır. Donmayı önleyen özel katıkları sayesinde düşük ısılarda bile akışlkanlığını korur. Kükür değeri maksimum %1.5 olup viskozite değeri ise max SSU 50 C'de 250'dir.

Nerelerde Kullanılır?
Kalorifer Yakıtı, elektrik, ısı ve buhar ihtiyacı olan her türlü endüstriyel ve sosyal tesis, kurum, kuruluş ve konutlarda enerji kaynağı olarak kullanılabilir.

Not: Bu bölümde yayınlanan ürünlerin sağlayıcısı Petrol Ofisi'dir.

 

 Sar-Pet Pazarlama ve Nakliyat Limited Şirketi


Merkez / Fabrika: Organize Sanayi Bölgesi 7. Cadde Antalya
Tel: 0242 258 15 00 - Fax: 0242 258 16 85

click for English